Karafa a 4 sklenice na vodu IRIS Kouřová

2 599 Kč / sada
Skladem
Kusy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
17.06.2024

Skloglass ručně foukaná karafa  a sklenice na vodu v kouřové barvě, nebo různé druhy míchaných nápojů. Rovný, lehce prohnutý a hladký tvar karafy a skleniček na vodu, nebo míchané nápoje se hodí ke každé příležitosti a ozdobí sváteční tabuli

Informace k výrobku:
Hmotnost 71g
Objem 230ml
Průměr 88mm
Výška 80mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně foukaná karafa a sklenice na vodu IRIS

Ručně foukaný set na vodu, nebo různé druhy domácích limonád. Rovný, lehce prohnutý a hladký tvar těchto skleniček  a karafy se hodí ke každé příležitosti a ozdobí sváteční tabuli Jemné křivky a línie svým tvarem připomínají květy kosatců. Dokonalost, elegance a jedinečný tvar ručně foukaneho setu dává možnost vychutnat si každý nápoj s rozvinutou chutí i vůní.

Ručně foukané sklo z kolekce IRIS

Kolekce IRIS zahrnuje ručně foukané sklenice z českého křišťálu, které jsou jedinečné svým jemně klenutým a elegantním tvarem a výrobou. Všechny sklenice z této řady jsou našimi sklářskými mistry tažené z jednoho kusu skla.

Český křišťál

Na přelomu 16. a 17. století se Čechy staly světovým centrem výroby křišťálového skla. Původní křišťály však obsahovaly jako tavivo hodně oxidu sodného. To sice usnadňovalo výrobu, ale sklo mělo nízkou tvrdost a bylo křehké, což znemožňovalo dekoraci skleněných výrobků technologií rytím a broušením, která byla hlavní technikou používanou při zpracování horského křišťálu. Zásadní technologické objevy vedly ke vzniku vysoce kvalitního křišťálového skla, vhodného k zušlechtění. Sklo pod názvem český křišťál se tak stalo absolutní světovou špičkou v oboru křišťálových skel a jeho čisté línie mají skvělé renomé po celém světě.

Unikátní sklo z rodinné dílny

V naší rodinné firmě se stalo sklářství nedílnou součástí našich životů. Navazujeme na letité umění pocházející z okolí Nového Boru, kde má sklářství dlouholetou tradici. Díky dokonalé souhře našeho sklářského týmu je každá sklenka, váza nebo jiný skleněný produkt z naší dílny dokonalý originál. Při výrobě dbáme na dokonalost a kvalitu výrobků protkanou láskou k řemeslu.