Karafa IRIS

999 Kč / ks
Skladem
Kusy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
29.07.2024

Skloglass ručně foukaná karafa  má rovný, lehce prohnutý a hladký tvar, hodí se ke každé příležitosti a ozdobí každou sváteční tabuli.

Informace k výrobku:
Hmotnost 150g
Objem 800ml
Průměr 100mm
Výška 220mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně foukaná karafa na vodu IRIS

Ručně foukaná karafa na vodu, nebo různé druhy domácích limonád. Rovný, lehce prohnutý a hladký tvar této karafy se hodí ke každé příležitosti a ozdobí sváteční tabuli Jemné křivky a línie svým tvarem připomínají květy kosatců. Dokonalost, elegance a jedinečný tvar ručně foukané karafy dává možnost vychutnat si každý nápoj s rozvinutou chutí i vůní.

Ručně foukané sklo z kolekce IRIS

Kolekce IRIS zahrnuje ručně foukané sklenice z českého křišťálu, které jsou jedinečné svým jemně klenutým a elegantním tvarem a výrobou. Všechny sklenice z této řady jsou našimi sklářskými mistry tažené z jednoho kusu skla.

Český křišťál

Na přelomu 16. a 17. století se Čechy staly světovým centrem výroby křišťálového skla. Původní křišťály však obsahovaly jako tavivo hodně oxidu sodného. To sice usnadňovalo výrobu, ale sklo mělo nízkou tvrdost a bylo křehké, což znemožňovalo dekoraci skleněných výrobků technologií rytím a broušením, která byla hlavní technikou používanou při zpracování horského křišťálu. Zásadní technologické objevy vedly ke vzniku vysoce kvalitního křišťálového skla, vhodného k zušlechtění. Sklo pod názvem český křišťál se tak stalo absolutní světovou špičkou v oboru křišťálových skel a jeho čisté línie mají skvělé renomé po celém světě.

Unikátní sklo z rodinné dílny

V naší rodinné firmě se stalo sklářství nedílnou součástí našich životů. Navazujeme na letité umění pocházející z okolí Nového Boru, kde má sklářství dlouholetou tradici. Díky dokonalé souhře našeho sklářského týmu je každá sklenka, váza nebo jiný skleněný produkt z naší dílny dokonalý originál. Při výrobě dbáme na dokonalost a kvalitu výrobků protkanou láskou k řemeslu.